Nuo teksto iki iliustracijos

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-05-14

Gegužės 13-ąją gimnazijoje vyko susitikimas su esė knygos „Gelmių šviesa“ autoriais – rašytoja, poezijos terapeute, Klaipėdos universiteto profesore Jūrate Sučylaite ir menininku, šios knygos iliustratoriumi Romu Klimavičiumi. Susitikimo tema – „Nuo teksto iki iliustracijos“.

Susitikime dalyvavę vyresniųjų klasių gimnazistai ir mokytojai turėjo galimybę išgirsti, kas įkvėpė autorę parašyti šią knygą, kaip gimė iliustracijos, grafinės knygos interpretacijos, kokios jų sąsajos su tekstais, autorių gyvenimiškomis patirtimis.

Knyga „Gelmių šviesa“ (2022) yra bendras šių dviejų menininkų kūrinys. Rašytoja parašė jautrius ir gilius tekstus, o dailininkas, įkvėptas knygos, sukūrė įspūdingų grafikos darbų; dalis jų tapo knygos iliustracijomis; kai kurie iš jų bus visą mėnesį eksponuojami ir mūsų gimnazijos aktų salėje. Už šią knygą Jūratei Sučylaitei šiais metais skirta Jono Aisčio literatūros premija, kuri bus įteikta gegužės 23 d. Poezijos pavasario renginyje.

Susitikime taip pat buvo pristatyta ir naujausia Jūratės Sučylaitės knyga – istorinis romanas „Imanuelio kelias“ (2024), skirtas garsaus Prūsijos filosofo Imanuelio Kanto (1724–1804) 300-osioms gimimo metinėms. Knygoje pasakojama apie filosofo vaikystę, mokymosi metus, šeimos įtaką moralinių pažiūrų formavimuisi. Supažindinama su Prūsų Lietuvos (Mažosios Lietuvos) kultūrine dvasia, gyvenimu ir kūryba Karaliaučiuje, kultūriniais ryšiais su Klaipėdos miestu.

Susitikimui baigiantis gimnazijos direktorė Undinė Diana Tumavičienė apibendrino savo įžvalgomis svečių išsakytas mintis ir susitikimui atminti įteikė jiems gimnazijos mokinių kūrybinių darbų; rašytoja gimnazijai padovanojo savo knygą su autografu.

Šis susitikimas yra vienas iš bibliotekos organizuojamų renginių, skirtų Spaudos atgavimo 120-mečiui ir šia proga rengiamai visuotinei skaitymo skatinimo akcijai „Lietuva skaito“, kuris šiais metais trunka ne vieną dieną, kaip įprastai, o visą gegužės mėnesį. Susitikimą organizavo bibliotekininkė, lietuvių k. mokytoja Branguolė Šimkūnienė.

Daugiau susitikimo nuotraukų »