Prisijungėme prie tarptautinės piliečių mokslo iniciatyvos „Plastic Pirates – Go Europe!“

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-06-25

Siekiant efektyviai spręsti plastiko taršos pasaulyje problemą, Europos Sąjungoje vykdoma piliečių mokslo iniciatyva „Plastic Pirates – Go Europe!“, prie kurios prisijungė ir mūsų gimnazijos komanda.

„Plastiko piratai“ renka iš upių ir upelių plastiko mėginius ir dokumentuoja gautus rezultatus, vėliau jų surinktus duomenis vertina mokslininkai. Taip jaunieji Europos piliečiai reikšmingai prisideda prie Europos upių būklės mokslinių tyrimų, padeda mokslininkams išsamiau nustatyti taršos plastiko atliekomis mastą ir parengti tinkamus sprendimus vandenų taršai sumažinti.

Džiugu, kad prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazijos „plastikos piratų“ komanda. 5b, 7a ir 8d klasės mokiniai kartu mokytojomis S. Ramanauskiene, I. Adomaitiene ir V. Kavoliūniene tyrė Neries upės (Šilainiuose) vandens užterštumą plastiku – rinko iš upės plastiko mėginius, žymėjo rezultatus, juos vertino, o surinktus duomenis pateikė projekto organizatoriams.

Dalyvaudami šiame projekte mokiniai susipažino su plastiko taršos upėse problema, mokslo tyrimų nauda, išmoko tinkamai surinkti ir apdoroti mokslinių tyrimų duomenis. O svarbiausia – prisidėjo prie Europos upių būklės mokslinių tyrimų, kurie padeda mokslininkams išsamiau nustatyti taršos plastiko atliekomis mastą ir parengti tinkamus sprendimus vandenų taršai sumažinti.

Daugiau nuotraukų »